Zprávy | Základní škola Zámrsk
Ostrov poznání

Základní škola Zámrsk.

Základní škola Zámrsk je malotřídní škola s pěti ročníky ve dvou třídách, jejíž součástí je školní družina a školní jídelna – výdejna.

Výuka všech  ročníků probíhá podle školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání "Malí Robinsoni".

                  Číst dále

 

 

 

  


Zprávy

 • Malování hodinek

  5.1.2018

  Malování hodinek

  Malování hodinek

  Z peněz za sběr papíru dostali žáci po vánocích funkční papírové hodinky, které měří čas, ale i udávají správné datum. Při výtvarné výchově si je žáci namalovali. Většina z nich je dala jako dárek svým rodičům.

  Jak to dopadlo, posuďte sami.


 • Ovoce do školy

  4.1.2018

  Img_7294

  Ochutnávka ovoce – projekt Ovoce do škol

  V prvním lednovém týdnu jsme dostali závoz nejen ovoce a neochucených mlék, ale i degustační bedýnky s několika druhy jablek a sušeného ovoce.

  Ochutnávku jsme pojali jako soutěž, který druh jablka nám nejvíce bude chutnat.

  U mladších žáků zvítězila odrůda JONAGOLD.

  Ve 4. A 5. ročníku to byla odrůda GOLDEN.

  Ostatní odrůdy byly také dobré. Jablíčka pocházela  od našich pěstitelů. Krásně voněla. Ze sušeného ovoce jsme nemohli poznat banán. Měl velmi tmavou barvu a jiný tvar, než ho známe čerstvý. Chutnal nám kokos, fíky a datle. Děkujeme fa Fruit .


 • PF 2018

  28.12.2017

  PF 2018


 • 21.12.2017 Vánoční koncert

  12.12.2017

  Koncert


 • 30.11.2017 Výlet do Prahy

  30.11.2017

  Karlův most

  Předvánoční výlet do Prahy

  Je to velké sousto vydat se před Vánocemi do Prahy. Více než polovina dětí v Praze ještě nebyla. Tak jsme se do naší STOVĚŽATÉ vydali 30. listopadu. Počasí nám v tuto dobu přeje. Všichni jsme skvěle naladěni.

  První zastávka je ve Chvalském zámku v Počernicích, kam nás přiváží autobus fa IVECO. Krteček Zdeňka Milera slaví 60. té narozeniny. Nejvíce se nám tady líbí interaktivní výstava s plněním mnoha zajímavých úkolů. Odtud se těšíme na procházku historickou Prahou. Samozřejmě i na metro (to je zážitek). Obdivujeme orloj na Staroměstském náměstí a Karlův most. Všude je tolik lákadel. My máme kapesné, které se "musí " také utratit. Kupujeme si trdelníky, které jíme poprvé v životě a rodičům vybíráme malé dárečky, abychom jim udělali radost. I předvánoční Praha je moc pěkná. Na Prahu máme také možnost podívat se z ptačí perspektivy, ze střechy Lucerny, kam nás zve autor " Piána do ulic" Ondřej Kobza. Odtud máme Prahu jako na dlani. Petřín, Hradčany,..... ani se nám nechce dolů. Několik odvážlivců jede výtahem pater- noster (za doprovodu rodičů). Všechno skvělé. Blaženi a utaháni jedeme domů. Proč  jsme si toto mohli dovolit? Proto, že máme kolem sebe skvělé lidi. Rodiče nám pomohli sehnat autobus, jiní s námi procházeli Prahu a dohlíželi s pedagogickým sborem a paní školnicí, abychom se neztratili a pořádně si Prahu užili. Stalo se. Všem za to moc a moc děkujeme. I tyto zážitky si ukládáme uvnitř, abychom si na ně někdy vzpomněli a zahřály nás u srdíčka.


« Novější | Starší »