Číst dále

Rozlouceni-s-prazdninami

• Brigáda na školní zahradě

18.8.2019

Chtěla bych poděkovat všem rodičům a dětem, kteří se zúčastnili brigády, která nám pomohla zútulnit naši zahradu.

Věřím, že dětem se upravená zahrada bude líbit a budou ji často využívat.

B6

B7

B13

B15

C3

• Akce - květen 2019

2.5.2019

2.5. třídní schůzky, lze odevzdávat sběr papíru, hliníku a pomerančové kůry

3.5. plavání poslední  - děti si do školy přinesou věci na tělesnou výchovu

7.5. odpadá odpolední vyučování (platí pro 3., 4., 5. ročník)

16.5. výtvarná dílna

23.5. Brabenec - Dobříkov

• Pozdrav od paní Prokopcové

22.4.2019
    Moji mílí ze Základní školy v Zámrsku,
    nejdříve vás všechny moc pozdravuji a hlavně vám všem moc děkuji za krásný velikonoční pozdrav. Dneska mi ho paní pošťačka přinesla, a tak jsem hned všeho nechala a honem ho rozbalila. Nebylo to jednoduché, protože byl opravdu perfektně zabalený. Vše došlo v pořádku.
    Zvířátka a dekorace mám zatím na okně. Kraslice jsem pověsila na stonky orchidejí, které jsou bez květů. Moc jim to tam sluší. Děti, musím uznat, že jste fakt šikovné a paní učitelky mají fantastické nápady.
    Milé děti, ještě vám musím poděkovat za množství kaštanů, které jste nasbíraly pro lesní zvířátka. Podělila jsem se s kamarády, aby i oni měli zásobu dobrotek do svých krmelců.
    Jelikož letošní zima byla po mnoha letech zase krásná bílá, s množstvím sněhu. Zvířátka měla opravdu hlad. K mému krmelci chodili 2 srnci, 4 srnky a 2 srnčata, ze kterých se nyní na jaře vyklubala srnečka a srneček, kterému narostly malé parůžky. V noci prý mi tak také chodili jeleni, ale to já jsem je neviděla, ale nějaké velké stopy ve sněhu byly. Ale já jsem pro všechny měla zásobu dobrotek (suchý chléb, jablíčka, jeřabiny a oves). Ale hlavně kaštany, které jsem měla schované pod přístřeškem. Když už byla krmítka prázdná, tak si zvířátka z mých zásob udělala samoobsluhu. Kopýtky roztrhala pytle a kaštany si vzala sama. Seno moc nechtěla, vždyť měla lepší dobroty. Přes louku  byla vyšlapaná cestička k potoku k vodě. Zvířátka chodila již v 8 hodin ráno a čekala, co jim přinesu.
    Když jsem se blížila ke krmelci, jen poodešla k lesu, aby byla hned zpět a něco smlsla.
    Doufám, že i vy jste si letošní zimní radovánky užili a vyřádili jste se na lyžařském pobytu na horách.

28-1-srnky2

28-1-srnky3